Urząd Gminy Tyrawa Wołoska zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://tyrawa.pl
Data publikacji strony internetowej: 2016-10-12
Data ostatniej istotnej aktualizacji strony internetowej: 2023-03-27.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:
- Mogą zdarzyć się sytuacja, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł,
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji.
- Niektóre treści zostały opublikowane w serwisie z grafikami, które zawierają tekst, z uwagi na fakt, że treść na grafice była niezbędna do skutecznej komunikacji danego zagadnienia.
- Część artykułów w ramach serwisu zawiera załączniki dostarczone z zewnątrz w postaci graficznych dokumentów PDF (skanów) niedostępnych dla czytników ekranu.
- Na stronie internetowej mogą być zamieszczane filmy, do których nie dodano jeszcze napisów.
W takim przypadku, aby zapoznać się z jego treścią prosimy o:
- wykorzystanie bezpłatnego narzędzia RoboBraille lub OCR do odczytu treści skanu, lub
- kontakt z nami – postaramy się udostępnić potrzebną treść wskazanego dokumentu
Przygotowanie deklaracji dostępności
Deklarację sporządzono dnia: 2021-02-18
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji: 2024-03-12
Oświadczenie sporządzono dnia 2024.03.12
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą odpowiedzialna jest Michał Kocunik, adres poczty elektronicznej: informatyk@tyrawa.pl.
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu: +48 13 46 56 935. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie powinno zawierać:
- imię i nazwisko oraz dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony internetowej lub jej elementu, aplikacji mobilnej, której dotyczy żądani
- jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż
w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich – https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/zlozenie-wniosku-do-rzecznika-praw-obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Budynek Urzędu Gminy Tyrawa Wołoska, Tyrawa Wołoska 175, 38-535 Tyrawa Wołoska, tel. +48 13 46 56 931, e-mail: urzad@tyrawa.pl
Na parterze budynku Urzędu Gminy ma swoja siedzibę Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
- Do budynku prowadzą dwa wejścia:
– wejście główne od strony południowo – wschodniej, do którego prowadzą schody z poręczami;
– drugi wejście, również od strony południowo – wschodniej, z podjazdem dla osób niepełnosprawnych.
- Drzwi wejściowe nie posiadają mechanizmu automatycznego otwierania.
- W budynku nie ma windy.
- Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz na parterze.
- Na poziomie parteru znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Na parkingu przy budynku wydzielono jedno miejsca parkingowego dla osób
z niepełnosprawnością. - Urząd dopuszcza prawo wstępu z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych – podstawa prawna: art. 20a i 20b Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2024 r. poz. 44).
- W budynku brak jest dostosowań takich jak pochylnie, platformy, informacja głosowa.
- W budynku można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego po wcześniejszym umówieniu wizyty oraz ze stanowiskowej pętli indukcyjnej.
- Ewakuacja z budynku odbywa się poprzez jedną klatkę schodową. Brak wydzielenia przeciwpożarowego oraz brak windy do celów ewakuacyjnych. Dla osób niepełnosprawnych brak krzesła i noszy ewakuacyjnych oraz nie jest wyznaczone pomieszczenia oczekiwań.
- Tablica informacyjna o rozkładzie pomieszczeń jest usytuowana na parterze budynku po prawej stronie przy wejściu głównym, a także każdy poziom budynku posiada osobną tablicę informacyjną z rozkładem pomieszczeń.
W budynku brak jest oznaczeń w alfabecie Brailla, za wyjątkiem tyflomapy z rozkładem pomieszczeń na parterze budynku. Tyflomapa umieszczona jest na parterze budynku po prawej stronie przy wejściu głównym.